Facebook

Ochrona Danych Osobowych

Doradztwo

Projekty grantowe LGD

Statystyki

972970
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Ogółem
114
480
752
971083
3882
10513
972970

Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt Młodzi na start

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. realizuje projekt pt. „Młodzi na start”.

Projekt jest skierowany do mieszkańców Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego, w wieku do 30 roku życia,  które utraciły pracę w wyniku pandemii COVID-19.
Oferujemy dotacje w wysokości 23.050 zł na utworzenie firmy, szkolenie umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe w wys. 2.600 zł co m-c przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia firmy.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.arr.czestochowa.pl lub pod nr tel. 798 154 754.
Nabór formularzy rekrutacyjnych do projektu odbędzie się od 12.05.2021 do 02.06.2021.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Podsumowanie warsztatów - Operacja własna

 

W ramach realizacji dwóch operacji własnych pt.: „Senior w cyberprzestrzeni" oraz "Mobilny senior cyfrowa aktywizacja" - realizowanych w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 LGD "Bractwo Kuźnic" przeprowadziło cykl 2 dniowych warsztatów komputerowych na terenie 5 partnerskich gmin dla mieszkańców powyżej 50 roku życia bez kompetencji cyfrowych. Warsztaty były prowadzone przez profesjonalnego lektora i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizacja warsztatów była odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby eliminowania deficytów w zakresie braku kompetencji cyfrowych u mieszkańców obszaru, powyżej 50 roku życia. Dzięki warsztatom, ich uczestnicy, mieli możliwość nabycia kwalifikacji cyfrowych, szybszej komunikacji przy użyciu poczty elektronicznej, nabyli wiedzę w zakresie załatwiania koniecznych, życiowych spraw takich jak internetowe opłaty i rachunki, zakupy, dostęp do różnych źródeł wiedzy i informacji w Internecie, w tym przy poszukiwaniu pracy.

Uczestnikom warsztatów i lektorowi dziękujemy za zaangażowanie i doskonałą współpracę.